Raňajky naše každodenné (alebo ultimátny návod pre nestíhačov)

Advertoriál

Na tému konzumácie raňajok nájdete množstvo článkov a názorov. Boli časy, keď nutriční špecialisti zakazovali vajcia kvôli cholesterolu, potom vedci odhalili, že aj cholesterol je „dobrý“ a „zlý“. Následne prišla doba vločková, a čo čert nechcel, vystriedala ju doba tuková, lebo lepok a laktóza sa stali novodobou hrozbou ľudstva.

Raňajky, Jogurt
Zdroj: pixabay.com/sk/raňajky-zdravé-banán-maliny-bobule-1949700/
17. DEC 2017

Niektorí na raňajky v dennom zhone zanevreli natoľko, až ich nahradil pohár vody, či šálka kávy.

Sú raňajky naozaj základom jedálnička?

Čo raňajkovať, aby sme mali dostatok energie a zároveň nehladovali (niektorí ani nepriberali)?

V prvom rade je dôležité poznamenať, že každé ľudské telo je jedinečné a má svoje vlastné potreby. Z tohto dôvodu sme rozdelili raňajky do kategórii pre maškrtníkov, ranných makačov, tých čo obľubujú skôr slané, alebo neraňajkujú vôbec.

ČLOVEK MAŠKRTNÍK RANNÝ

  • Budíte sa ráno s predstavou chrumkavého croissantu s čokoládou a speneným café latte?
  • Nevhodná alternatíva: Víkendové alebo občasné výnimky ešte nikoho nezložili, ale naozaj máte každý deň chuť na chlebík s nutellou, škoricové osie hniezdo a sladký nápoj?

 

Ak vám záleží na nutričnom obsahu stravy, zamerajte sa radšej na chutnú ale zdravšiu alternatívu. Proteínová tyčinka MaxSport vo obľúbených príchutiach vanilka, čokoláda, jahoda, oriešok alebo karamel bude určite lepšou voľbou. Telu dodáte nenahraditeľné bielkoviny, potrebnú vlákninu, zredukujete množstvo cukru a nasýtite sa na dlhší čas. V zimnom období prostredníctvom prebiotickej vlákniny dokonca priaznivo ovplyvníte svoju imunitu. 

MaxSport protein

ČLOVEK NERAŇAJKOVAČ

  • Sú medzi nami, občas ich pristihnete so šálkou kávy, alebo čaju. Rozhodnutí neraňajkovači.
  • Nevhodná alternatíva: nič.

 

Neprijať na raňajky žiadne prospešné nutrienty určite nie je správne. Ako však dostať do tela potrebnú dávku energie vtedy, keď ešte náš žalúdok nie je pripravený na plnohodnotné jedlo? Tento problém chutne vyrieši proteínový shake od MaxSportu, ktorý je dostupný v príchutiach vanilka a čokoláda, telu dodá bielkoviny s minimálnym obsahom cukru a vďaka pridanej vláknine zaženie hlad. Pre milovníkov rannej kávy je v ponuke aj vo forme proteínovej ľadovej kávy v skvelých príchutiach klasik a karamel. 

MaxSport ranajky 2

ČLOVEK SOLENÝ

  • Ak v ranných hodinách preferujete slané pokrmy pred sladkými, ale nechce sa vám stáť pri sporáku zamyslite sa nad pokrmami, ktoré si viete pripraviť vopred a ideálne vydržia pár dní.
  • Nevhodná alternatíva: Opražená slaninka, každodenné párky, pečivo, chlieb a kečup alebo horčica. Pri takýchto raňajkách jednak strávite počas týždňa veľa času, a zároveň sa zasypete takým množstvom soli ako v zime hlavné cesty.  

 

Ideálnym spôsobom ako slanými chuťami pokryť raňajky je dopriať si pečený slaný proteínový cracker doplnený napríklad malou porciou zeleniny alebo vašou obľúbenou nátierkou. Váš tráviaci trakt dostane takmer celodennú odporúčanú dávku vlákniny a budete sa cítiť fit a plní energie na každodenné výzvy, navyše bez pocitu plného brucha a únavy z jedla. 

ČLOVEK RANNÝ ŠPORTUJÚCI

  • Každý, kto sa snaží chodiť ráno cvičiť sa borí s rovnakým problémom – raňajkovať a vstávať ešte skôr aby stihlo vytráviť, alebo vynechať jedlo a potom trpieť na tréningu z nedostatku energie? 
  • Nevhodná alternatíva: ovsené vločky s ovocím znejú ako skvelý nápad. Pozor však na účinky pred silovým zaťažením tela. Priveľa vlákniny vám spôsobí žalúdočnú nevoľnosť a kombinácia s ovocím zaťaží žalúdok.

 

Lepšia alternatíva: Aj pre športujúcich jedincov ponúkame jednoduché raňajkové riešenie. Ľahká raňajková zmes MaxSport GOOD MORNING vám pred tréningom nezaťaží žalúdok, cereálie dodajú energiu. Good Morning zjete pokojne aj po ceste.

MaxSport Good morning


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Raňajky naše každodenné (alebo ultimátny návod pre nestíhačov)

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2561
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.